Перше “золото” за 13 років.

Збірна України з футболу – чемпіон Дефлімпійських Ігор-2021. Синьо-жовті обіграли у фіналі Францію і уперше за 13 років стали чемпіонами турніру.

Україна проводить рекордну Дефлімпіаду у своїй історії за кількістю медалей. Перед 14-м змагальним днем Україна мала 137 медалей, 61 з яких – найвищого гатунку.

Мали можливість синьо-жовті збільшити кількість нагород і завдяки фіналу у футболі. Там українська команда зустрічалася проти Франції, яка на останній Дефлімпіаді-2017 навіть не вийшла з групи.

Підсумок матчу між Україною та Францією визначив один гол. Українці змогли виконати ефектну комбінацію, яка закінчилася голом на десятій хвилині у виконанні Богдана Мишенка.

Упродовж наступних 80 хвилин і українці, і французи мали можливість, щоб вразити ворота один одного. Синьо-жовтим у підсумку вдалося здобути перемогу з мінімальним рахунком – 1:0 – так само, як і паралімпійській збірній Україні у фіналі чемпіонату світу.

Дефлімпійська збірна України учетверте здобуває медаль на Іграх у чоловічому футболі. На попередніх Іграх у 2017 році українці стали срібними призерами, поступившись у фіналі Туреччині.

Усі результати збірної України на Дефлімпіадах з футболу

• “золото”: 2009, 2022 роки
  • “срібло”: 2013, 2017
  • шосте місце: 2001 рік

На Дефлімпіаді-2021 Україна провела сім матчів, і лише в одному – проти Аргентини у четвертому турі – зазнала поразки. Найкращим бомбардиром команди став Богдан Мишенко – три м’ячі.

• Україна – Республіка Корея 2:1 (груповий етап, перший тур)
  • Україна – Єгипет 5:0 (груповий етап, другий тур)
  • Україна -Франція 3:2 (груповий етап, третій тур)
  • Україна – Аргентина 1:2 (груповий етап, четвертий тур)
  • Україна – Італія 2:1 (чвертьфінал)
  • Україна – Туреччина 2:0 (півфінал)
  • Україна – Франція 1:0 (фінал)

Що відомо

• Дефлімпіада-2021 триває з 1 до 15 травня 2022 року. Усього на змаганнях розігрується 209 комплектів нагород.
  • Перша Дефлімпіда відбулася 1924 року. Україна дебютувала в 1993 році в Софії, Болгарія, тож Ігри в Кашіас-ду-Сулі для неї восьмі.
  • На останніх трьох Дефлімпіадах Україна незмінно фінішувала другою в медальному заліку, єдине перше місце за цим показником – у 2005 році.
  • До змагань на Дефлімпіаді-2021 не допущені Росія та Білорусь через повномасштабне вторгнення в Україну.